چه کسی دوست ندارد که ماهیچه هایش را ورز دهند و با ماساژ به بالاترین میزان آرامش دست پیدا کند؟ ماساژ در همه جای دنیا جزء نرمش های آرام بخش به حساب می آید و همه کشورها در حال ارتقاء آن هستند و رفته رفته این نرمش در حال وارد شدن به چرخه سلامتی انسان است. هزاران نوع مختلف ماساژ وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد. لذت دریافت ماساژ بصورت پیوسته و برروی تمامی نقاط بدن توسط دو ماساژور منجر به ایجاد ماساژی تحت عنوان ماساژ فورهند گردیده است. ماساژ فورهند ( ماساژ چهار دستی ) به ماساژی گفته می شود که در آن دوماسور به هم به ماساژ یک شخص می پردازند. در ماساژ فورهند، می توان ترکیبی از روش های مختلف ماساژ را انجام داد. تفاوت دراینجاست که در ماساژ فورهند، دو ماسور همزمان و با حرکات هماهنگ به ماساژ می پردازند.

در رفلکسولوژی دست و پا (فورهند)، هردو ماسور همزمان به ماساژ نقاط بازتابی دست و پا مشغول می شوند. این متد، نتیجه فوری و سریعی را به دنبال داشته و به شما آرامش می دهد، ذهنتان را تازه و روحتان را آرام می کند.

هنگامی که دو درمانگر و چهار دست به بدن شما برسد، ذهن شما به طور متفاوتی واکنش نشان می دهد. در ابتدا ذهن شما به دنبال یافتن مسیر حرکت دستان ماساژورهایی است که بطور همزمان در حال ماساژ شما هستند تا بتواند نقاط بعدی ماساژ را پیش بینی کند اما به زودی متوجه می شود که هر شخص الگوی متفاوتی در ماساژ دارد و نمی تواند دستان ماساژورها را پیش بینی کند.

لذت لمس همزمان نقاط قرینه بدن و دریافت ماساژ تنها در این نوع از ماساژ قابل دریافت است و افرادی که این نوع ماساژ را دریافت میکنند غالبا تمایلی به دریافت انواع دیگر ماساژ نخواهند داشت و همیشه مشتری این نوع ماساژ خواهند بود.