ماساژ دیپ تیشو

ماساژ دیپ تیشو ماساژی عمیق و محکم است که در باز کردن گرفتگی های شدید و مزمن عضلانی بسیار موثر می باشد. در ماساژ دیپ تیشو ماساژور با استفاده از تکنیک هایی اغلب شبیه به تکنیک ماساژ سوئدی ولی با اعمال فشار به مراتب بیشتر بر عمق عضلات و بافت های بدن و کلیه عضلات را ماساژ می دهد.

ماساژ دیپ تیشو برای رفع گرفتگی های عضلانی و اسپاسم های عمیق بسیار موثر می باشد. ماساژعمیق بافت، شبیه به ماساژ سوئدی می باشد، اما فشارعمیق تردر آن باعث آزاد کردن تنش عضلانیا ست. در این ماساژ تمرکزبرعمیق ترین لایه هایی ازبافت ماهیچه ها، تاندون ها و فاسیا(لایه محافظ دراطراف عضلات، استخوانها ومفاصل) است.

مطالعه درمجله طب جایگزین و مکمل آمریکا نشان داد که فشار خون افرادپس ازتنها ۴۵ تا ۶۰ دقیقه ماساژ بافت های عمیق کاهش میابد. علاوه براین ، سال ۲۰۱۰ تجزیه وتحلیل این ماساژ درمجله روانپزشکی بالینی آمریکا نشان داد که ماساژ بافت عمیق باعث کاهش سطح هورمون استرس و کاهش ضربان قلب درحالیکه بهتر شدن خلق و خو وتسکین اعصاب باتحریک و آزاد سازی اکسیتوسین و سروتونین میشود.

برخی از روش ها در این ماساژ از ماساژ درمانی کلاسیک گرفته شده است، اما حرکت دست درمانگر آهسته تر و فشار عمیق تر و متمرکز در زمینه های تنش و درد است.

هنگامی که تنش عضلانی یا آسیب دیدگی مزمن وجود دارد، معمولا چسبندگی (باند دردناک، بافت سفت و سخت) در عضلات، تاندون ها، و رباط به وجود می آید. این چسبندگی می تواند گردش خون را مسدود کرده و باعث درد، کاهش دامنهی حرکت عضله، و التهاب شود.

ماساژ بافت عمیق با از بین بردن این چسبندگی باعث تسکین درد و بازگرداندن حرکت طبیعی میشود. برای این کار، ماساژور درمانگر اغلب با استفاده از فشار مستقیم عمیق یا اصطکاک اعمال شده در سراسر عضلات این چسبندگی را از بین میبرد.

اکثر مردم در حین این ماساژ معمولا ناراحتی و درد احساس می کنند.خیلی مهم است زمانی که درد و فشار وارده در حین ماساژ از حد توان افراد خارج شد به ماساژور بگویند زیرا فشار بیش از حد و درد زیاد می تواند نشانه آسیب به افراد باشد.معمولا بعد از ماساژ بافت عمقی درد وجود دارد که این درد می تواند یک یا دو روز نیز ادامه داشته باشد.

 

نوشیدن آب بعد از ماساژ دیپ تیشو جهت رفع اسید لاکتیک بین عضلات از اهمیت بالایی برخوردار بوده و عدم نوشیدن آن در ماساژ دیپ تیشو ممکن است طی روزهای بعد از ماساژ منجر به احساس درد گردد.
ماساژ دیپ تیشو به افرادی که برای نخستین بار ماساژ را تجربه می نمایند توصیه نمی شود
ماساژ دیپ تیشو ماساژور با استفاده از تکنیک هایی اغلب شبیه به تکنیک ماساژ سوئدی ولی با اعمال فشار به مراتب بیشتر بر عمق عضلات و بافت های بدن ،کلیه عضلات را ماساژ می دهد.