اسکراب بدن روشی فوق العاده برای استراحت ، آرامش و بازآفرینی پوست بدن می باشد. در اسکراب بدن, سلول های مرده پوست بدن  با استفاده از کرم های حاوی دانه های ریز اصطلاحاً پولیش داده می شوند. پس از آن  با استفاده از روغن های گیاهی، بدن ماساژ داده می شود.

اسکراب (لایه بردارها)، پوست های مرده و پینه های سخت ایجاد شده بر روی پوست را از بین برده، همچنین باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده بر روی پوست می شود. معمولاَ پوست هایی که دارای چربی زیادی هستند، دچار تجمع پوست های مرده در قسمت های صورت، آرنج، زانو و قوزک پا می شوند. بعد از استفاده از اسکراب ها، جوش های سطحی و پوست های مرده از روی پوست از بین می روند، و شما احساس خنکی، سبکی و تازگی خواهید نمود.

در اسکراب بدن به علت استفاده از کرم های حاوی دانه های ریز، سلولهای مرده پوست که در لایه رویی تجمع کرده اند از بین رفته و با ماساژ روغن, شفافیت و سلامت به پوست بازگردانده می شود.

 

شاید استفاده از اسکراب ها چندان ضروری به نظر نرسد، اما آنها سلول های مرده را از سطح پوست جدا کرده و باعث تسریع رشد سلول های جوان می شوند. اسکرابها حاوی دانه های کوچکی مانند دانه پودر هستند که به پوست شما حس لطافت و جوانی می بخشند. این دانه ها، سلول های مرده و پیر پوست را جدا و لایه جوان تر پوست را نمایان و جایگزین آن می کنند.